Vyrobeno 75 milionů Nikkorů (tisková zpráva)

Amsterdam, Nizozemsko, 26. listopadu 2012: Společnost Nikon ohlásila, že začátkem listopadu 2012 dosáhl počet vyrobených objektivů NIKKOR pro fotoaparáty s výměnnými objektivy 75 milionů kusů. To je o pět milionů více oproti výrobě v květnu 2012.

Od dosažení 70 milionů kusů společnost Nikon pokračovala v aktivním vývoji produktů řady NIKKOR. V červnu 2012 uvedla na trh kompaktní a zoomový objektiv AF-S NIKKOR 24–85 mm f/3,5–4,5G ED VR, který je kompatibilní s formátem Nikon FX. Díky lehkému tělu a všestrannému rozsahu, jenž umožňuje pořizovat širokoúhlé snímky i telezáběry, se jedná o vynikající volbu pro uživatele plnoformátových zrcadlovek, kteří hledají víceúčelový objektiv s nekompromisní kvalitou obrazu. Společnost Nikon také uvedla objektiv s ultra vysokým výkonem AF-S DX NIKKOR 18–300 mm f/3,5–5,6G ED VR, který nabízí 16,7násobný zoom, je kompatibilní s formátem Nikon DX a je určen fotografům se širokým záběrem zájmů.
Podrobnou recenzi tohoto objektivu najdete zde.

V říjnu 2012 společnost Nikon představila světu objektiv formátu FX s všestranným rozsahem ohniskových vzdáleností 70–200 mm a konstantní světelností f/4. Tento objektiv je vhodný pro profesionály i nadšence fotografující sportovní a jiné události, cestování a přírodu.
Test přineseme s největší pravděpodobností už tento týden!

Pěkná sbírka, co říkáte? Který kousek byste si nejvíce přáli?
Pěkná sbírka, co říkáte? Který kousek byste si nejvíce přáli?

Společnost také rozšířila řadu objektivů pro kompaktní systémové fotoaparáty Nikon 1. V září 2012 byl na trh uveden dosud nejsvětelnější objektiv řady 1 NIKKOR, model 18,5 mm f/1,8 – recenze zde. O měsíc dříve společnost Nikon ohlásila supertenký objektiv s 2,5násobným zoomem 1 NIKKOR 11–27,5 mm f/3,5–5,6. Za rok od uvedení systému Nikon 1 vstoupilo do života šest objektivů řady 1 NIKKOR, včetně plochého objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností, základního zoomu a zoomového skla s vysokým výkonem.

Značka NIKKOR

Značka NIKKOR společnosti Nikon se stala synonymem objektivů pro digitální zrcadlovky s vysokou kvalitou a výkonem. Název NIKKOR vznikl přidáním písmene R ke slovu Nikko, polatinštěné zkratce pro Nippon Kogaku K.K. V době vzniku názvu šlo o běžný postup při pojmenovávání fotografických objektivů. V roce 1933 byl uveden na trh velkoformátový objektiv pro letecké fotografie pod názvem Aero-NIKKOR.

Značka NIKKOR byla vždy o krok dál před svojí dobou. Objektiv typu rybí oko OP Fisheye-NIKKOR 10 mm f/5,6 pro jednooké zrcadlovky, jenž pochází z roku 1968, byl prvním objektivem na světě s asférickými členy. Objektivy NIKKOR pro nejnovější jednooké zrcadlovky navíc používají množství vlastních nejnovějších technologií společnosti Nikon, včetně antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat, která téměř eliminuje odlesky vnitřních členů objektivu ve velkém rozsahu vlnových délek.


Aktuální nabídka více než 80 objektivů NIKKOR pro digitální zrcadlovky značky Nikon a systémové fotoaparáty Nikon 1 zahrnuje objektivy typu rybí oko, superširokoúhlé objektivy i superteleobjektivy, makroobjektivy a objektivy typu PC-E.


Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *