3× ze slovenského Nikonblogu

Jak jste už jistě na „našem“ Nikonblogu zaznamenali, před nedávnem byl spuštěn také slovenský – Nikonblog.sk. Znovu upřesňuji, že nejde o slovenskou mutaci českého Nikonblogu, nýbrž o samostatný web, jehož originální obsah vám přináší můj kolega a kamarád, výborný slovenský publicista a fotograf Julo Kotus. A protože čeština a slovenština, potažmo Češi, neřkuli Moravané a Slezané (zkrátka obyvatelé Česka), mají ke Slovákům minimálně historicky velmi blízko, budeme na českém Nikonblogu čas od času přinášet výběr nejzajímavějších článků z webu Nikonblog.sk. Zde jsou první tři…

Som Nikonblog.sk

Tomáš Hulík – Nikon ambasador na Slovensku

Slovo ambasador znamená podle českého Akademického slovníku cizích slov velvyslanec. (V původním článku – viz odkaz níže – si můžete všimnout, že ve slovenštině se píše ambassador se dvěma písmeny „s“. Konec jazykové vsuvky.)

Lze předpokládat, že velvyslanci Nikonu jsou jen výjimeční fotografové (dámy samozřejmě nevyjímaje), což u Tomáše Hulíka platí měrou vrchovatou. Ale… tento autor je také velmi úspěšným kameramanem a režisérem přírodopisných filmů. Takže zatímco jeho fotografie můžete spatřit například v časopisu National Geographic, filmy, pod kterými je podepsán, můžete naladit třeba na Discovery Channel…

Rozhovor s Tomášem Hulíkem proto čtěte na Nikonblog.sk.

Nikonblog.sk
Foto Tomáš Hulík

–108 dioptrií

Když jsem četl tenhle článek, tak trochu mi běhal mráz po zádech. Fotograf Ján Miškovič nosí brýle o –108 dioptriích, a přesto dokáže pořizovat naprosto výborné snímky! Jak? „Od pasu…“ Nemám dalších slov, čtěte rozhovor s tímto věčným optimistou a koukejte na skvělé fotografie.

Článek Ján Miškovič, fotograf, ktorý sa nepozerá na Nikonblog.sk.

Nikonblog.sk
Foto Julo Kotus

Jak fotí šéfredaktor slovenského Nikonblogu

Jula znám spíše jako milovníka streetfoto a „příbuzných“ žánrů – on je ale kluk šikovný a dokáže výborně fotit i třeba tak obtížně fotografovatelný produkt, kterým není nic jiného než sklo. Nicméně jak sám píše, jednou se mu „při jednotvárném fotografování produktů v ateliéru naskytla příležitost navštívit sklárny a výrobu“. Nejsem fotograf profesionál, takže se mi ta jednotvárnost na Julově „ateliérovkách“ nějak nezdá, každopádně stejně tak i jeho reportážní snímky z výroby jsou výborné.

Krása zrodená z ohňa – Julo Kotus fotí sklo v ateliéru i ve výrobě.

Nikonblog.sk
Foto Julo Kotus

Sdílej

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *