2. Evropský filmový festival Nikon startuje už 13. října

Po loňské premiéře vstupuje Evropský filmový festival Nikon do svého druhého ročníku – opět se, ve spolupráci s organizací Raindance, brány soutěže otevírají všem kreativním filmařům, kterým k vyjádření myšlenky stačí pouhých 140 sekund délky videa. Příspěvky do soutěže lze odesílat online od 13. října 2015 do 15. ledna 2016.

Evropský filmový festival Nikon

Běžné věci novýma očima

Ano, pravidla jsou stejná jako v minulém roce, jiné je však téma – letos bude porota, jíž předsedá režisér, scenárista a producent Asif Kapadia (známý zejména dokumenty Amy a Senna), hodnotit krátké filmy s námětem Každodenní okamžiky. Organizátoři festivalu to komentují takto:

Druhý ročník Evropského filmového festivalu Nikon navazuje na kreativní téma minulého roku „Nový pohled“ a obrací se na filmaře, aby do soutěže přihlásili filmy, které proměňují každodenní okamžiky v originální a působivý příběh. Výzvou je podívat se na běžné věci novýma očima a zachytit je neotřelým způsobem. Úspěšné filmy zachytí magii nebo všednost každodenního života a znázorní to na plátně zajímavým způsobem.

Evropský filmový festival Nikon
Předseda odborné poroty Evropského filmového festivalu Nikon, Asif Kapadia
Kategorie pro každého

Soutěž filmařů má několik kategorií: Best Narrative (Nejlepší příběh) – za nejlepší příběh vyprávěný z jedinečného pohledu, a Technical Excellence (Vynikající technická kvalita) – za nejtvořivější použití přístrojové techniky.

Hlavní ocenění Grand Prix, jejž minulý rok vyhrál režisér Jagjeet Singh za film Voiceless – Stop the Bullies (Němý hlas – zastavme šikanu), získá film, který bude vynikat v obou kategoriích.

Dále budou udělována ocenění Best Student Entry (Nejlepší studentský film) a People’s Choice (Cena diváků). Cena diváků bude vycházet z počtu „to se mi líbí“ a sdílení na portálu filmového festivalu Nikon.

Na vítěze čekají hodnotné ceny. Držitel Grand Prix získá filmový kit Nikon D810 (Nikon D810, AF-S Nikkor 24–85mm F3,5–4,5G ED VR a mikrofon Nikon ME-1) a plně hrazenou týdenní seznamovací cestu na filmový festival v Cannes v květnu 2016 v roli zvláštního hosta organizace Raindance.

Evropský filmový festival Nikon
Hlavní cena – filmový kit Nikon D810

Další dva vítězové ve vedlejších kategoriích Best Narrative a Technical Excellence získají filmovou sadu Nikon D750 (Nikon D750, AF-S Nikkor 24–85mm F3,5–4,5G ED VR a mikrofon Nikon ME-1) a peněžní výhru 3 000 eur.

Vítěz ceny Best Student Entry získá filmovou sadu Nikon D750 a peněžní výhru 2 000 eur.

Vítěz ceny People’s Choice získá filmovou sadu Nikon D750 pro natáčení budoucích projektů.

Kritéria účasti

• Všichni účastníci se musí před odesláním filmu zaregistrovat na www.nikonfilmfestival.com
• Filmy musí být v angličtině nebo s anglickými titulky
• Filmy by neměly být delší než 140 sekund a kratší než 30 sekund
• Všechny filmy musí být natočeny ve formátu HD
• Každý účastník smí odeslat pouze jeden film
• Přihlásit lze i filmy, které se účastnily jiných festivalů, ale jen pokud nevyhrály žádné ceny
• Soutěž je otevřena pro všechny věkové kategorie, přičemž účastníci mladší 16 let musí na požádání předložit písemný souhlas zákonného zástupce.
• Soutěžní příspěvky mohou být pořízeny libovolným přístrojem
• Všichni vítězové podepíší smlouvu o užití díla
• Všichni účastníci musí vyjádřit souhlas s podmínkami omezujícími obsah (například sexuální scény, násilí, ochranné známky, zločin atd.)
• Soutěže se mohou účastnit jen obyvatelé Evropské unie, Evropské hospodářské oblasti, Albánie, Andorry, Arménie, Běloruska, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Izraele, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Makedonie, Moldavska, Monaka, Ruska, San Marina, Srbska, Švýcarska, Turecka, Turkmenistánu, Ukrajiny, Uzbekistánu nebo Vatikánu


Veškeré další informace o Evropském filmovém festivalu Nikon, najdete na webu www.nikonfilmfestival.com

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *