100. výročí založení Nikonu se blíží – seznamte se s pamětními modely a dárkovými předměty

Sté výročí založení společnosti Nikon se nezadržitelně blíží – onen významný datum nastane 25. června 2017. Už nyní ale Nikon oznamuje první novinky spjaté s tímto jubileem. Začínáme řadou pamětních modelů a dárkových předmětů.

Rodinné stříbro v metalicky šedé

Nelze se divit tomu, že jako pamětní modely ke 100. výročí založení společnosti vybral Nikon to nejlepší, co může v současné obě nabídnout – těla Nikon D5 a Nikon D500 plus „svatou trojici“ zoomů se světelností F2,8, tedy AF-S Nikkor 14–24 mm F2,8G ED, AF-S Nikkor 24–70 mm F2,8E ED VR a telezoom AF-S Nikkor 70–200 mm F2,8E FL ED VR.

Výroční Nikon D5
Výroční Nikon D5

Všechny pamětní produkty odlišuje od „normálního“ provedení šedý metalický lak a nezbytné logo výročí na těle, ale také například i na krytce těla u D5 a D500. Samozřejmostí této série je pochopitelně exkluzivní dárkové pouzdro, přesněji kovový kufřík či kožený popruh v případě zrcadlovek. Výroční produkty jsou opatřeny speciálním sériovým číslem.

Výroční Nikon D500
Výroční Nikon D500

Velmi zajímavě podal Nikon pamětní provedení nového telezoomu AF-S Nikkor 70–200 mm F2,8E FL ED VR. V kufříku totiž spolu s objektivem také najdete řez tělem tohoto skla, v němž jsou vsazeny všechny čočky optické soustavy objektivu.
Budete-li si chtít pořídit všechny výroční zoomy „svaté trojice“, očekávejte vkusný a odolný kovový kufřík s tímto pokladem.

Výroční AF-S Nikkor 70–200 mm F2,8E FL ED VR
Výroční AF-S Nikkor 70–200 mm F2,8E FL ED VR

100 let Nikonu

„Svatá trojice“ Nikonu v pamětním provedení ke 100. výročí
„Svatá trojice“ Nikonu v pamětním provedení ke 100. výročí
Nejen fotoaparáty…

Nikon je také známým výrobcem dalekohledů, takže připomíná 100. výročí založení společnosti též uvedením výročních binokulárů. Začínáme modely WX 7×50 IF a WX 10×50 IF.

U pamětního vydání série WX s ultra širokým zorným polem (WX 7×50 IF, WX 10×50 IF) je unikátní sériové číslo vyraženo shora na centrálním šroubu, zatímco výroční logo je natištěno zespodu a také na exkluzivním koženém popruhu. Celkový počet těchto kusů bude omezen na sto kusů (7×50 a 10×50 dohromady).

100 let Nikonu

Dále Nikon vydává pamětní model binokuláru 8×30 E II s klasickým designem, který si za mnoho let od jeho uvedení na trh zamiloval bezpočet uživatelů. Tato speciální edice opět obsahuje pamětní logo a exkluzivní metalicky šedou povrchovou úpravu. Součástí balení je také speciální poutko s pouzdrem.

100 let Nikonu

Dali jsme vám dary…

Při příležitosti tak významného výročí nemohou pochopitelně chybět ani dárkové předměty. Společnost Swarovski vyrobila pro Nikon křišťálovou reprodukci prvního fotoaparátu Nikon 35mm z roku 1948 – Modelu I.

K historii značky se odkazuje také model Nikonu F čili fotoaparátu, který významně ovlivnil vývoj jednookých zrcadlovek a de facto vytvořil jejich světový standard. Model ke 100. výročí Nikonu je vyroben v polovičním měřítku.

100. výročí Nikonu

100. výročí Nikonu

Sběratelsky cenná bude jistě také výroční kolekce odznaků v dárkové kazetě nebo kožené popruhy na fotoaparáty s vyraženým logem 100. výročí založení společnosti Nikon.

100 let Nikonu

100 let Nikonu


Sdílej

3 komentáře

  1. Nevím, zda nikonisti čekají právě na toto. Snad spíše (konečně) pořádný kompakt s DX nebo FF čipem – snad ve stylu retro „Nikon S“, když se „nepodařilo“ to Áčko díky brutální ceně a chybějícímu optickému hledáčku a po průšvihu a ostudě s řadou DL. Že něco takového jde vyrobit a celkem i za přijatelnou cenu ukazuje produkce firmy Fuji, která je proti Nikonu jenom trpaslík. Odznáčky či výroční sady D5 a D500 pro snoby asi není to pravé připomenutí století firmy, která byla v minulosti na špici vývoje a kvality produkce. Bohužel poslední léta Nikon hodně ztrácel k zármutku nás věrných nikonistů.

  2. Zajímalo by mě jestli se nějakej kus dostane do prodeje k nám do naší těžkoslovenské republiky?!?! Třeba dalekohledy, popruhy, odznáčky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *