100 let Nikonu a 100 bodů pro Nikon D850 od DxOMark!

Aktuálně největší „pecku“ od Nikonu, digitální zrcadlovku Nikon D850 mám nyní (bohužel jen dočasně) ve svém držení. Přestože jsem tento superstroj ještě neotestoval beze zbytku, už nyní mohu prohlásit, že jde o vynikající fotoaparát, který kraluje nad vším, co dosud Nikon vyrobil. A nejen Nikon… Kolegové z renomovaného webu DxOMark.com to už totiž ví s jistotou. Nikon D850 je jedinou digitální zrcadlovkou napříč značkami, která obdržela v hodnocení DxOMarku rovných 100 bodů!

100 let Nikonu a 100 bodů pro Nikon D850 od DxOMark!

Tisková zpráva

Společnost Nikon s potěšením oznamuje, že Nikon D850 získal doposud nejvyšší hodnocení DxOMark za obrazový snímač plnoformátové digitální jednooké zrcadlovky – 100 bodů.

Fotoaparát D850, který je první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon vybavenou obrazovým snímačem CMOS formátu FX s technologií přímého osvětlení fotodiod a extrémně vysokým rozlišením 45,7 Mpx, dosáhl rekordního hodnocení v přísných testech DxOMark.

Analýza laboratoře DxOMark vyzdvihla vynikající obrazovou kvalitu a možnosti citlivosti ISO tohoto fotoaparátu a uvádí, že „díky použití obrazového snímače typu BSI u digitální jednooké zrcadlovky Nikon formátu FX s extrémně vysokým rozlišením 45,7 Mpx se kvalita snímků pořízených fotoaparátem Nikon D850 vyrovná kvalitě středoformátových fotoaparátů a často je i překoná“ a „vytváří tak svoji vlastní kategorii, co se obrazové kvality týče“.

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, uvedl: „Fotoaparát D850 stanovil nový standard kvality obrazu. Dosud nejvyšší hodnocení DxOMark je toho důkazem“.

DxOMark je důvěryhodný průmyslový standard nezávislých měření obrazové kvality objektivů, fotoaparátů a chytrých telefonů. Celkové hodnocení obrazového snímače DxOMark zahrnuje tři složky: barevnou hloubku při portrétní fotografii, dynamický rozsah při fotografování krajiny a citlivost ISO za špatných světelných podmínek při fotografování sportu, divokých zvířat a dalších akčních záležitostí.

Hodnocení ve výši 100 bodů je skvěle načasované, protože Nikon oslavuje v tomto roce 100. výročí svého založení.

Kompletní test DxOMark je k dispozici zde.


Sdílej

4 komentáře

  1. Je to tak: Osmsetpadesátka je opravdu pecka!!! Patřím k těm šťastným, kteří ji chytili v první vlně dodávky do Česka (ostatní teď holt musí čekat jak vliv na kořist). To si (a nám nikonistům) dal Nikon k narozkám opravdu nádherný dárek. I ta cena je vzhledem ke konkurenci a ostatním Nikonům zkousnutelná (samozřejmě, všichni bychom to chtěli mít co nejlevnější, leč…). A když se Nikonu podařil takový parádní tah, tak malinko nechápu, proč tenhle foťák nebyl i marketingově pojat jako součást 100letého výročí, ale byly to loňské D 5 a D500 – i když samozřejmě také výborné foťáky. To pěkné logo 100. výročí mohlo být – když ne na foťáku, aspoň na krabici, nebo řemenu, nebo na manuálu. No, to bylo jen malé povzdechnutí… A mohu-li radit: kupte si ho!

  2. cituji : „mám nyní (bohužel jen dočasně) ve svém držení.“

    jak oba víme, „dočasně “ je více než 22 let :-(

    karel

  3. Měl jsem možnost D850 vyzkoušet s objektivem 105 1.4E. Ten setík bych bral hned. Oproti D600 s 85/1.8 obrovský skok (bohužel i co se týká ceny).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *