Právě vychází časopis Digitální foto č. 148

Digitální foto se pomalu, ale jistě blíží k úctyhodnému sto padesátému vydání, nicméně než se tak stane, podívejte se, co najdete v aktuálním březnovém čísle 148. Mě nejvíce zaujalo portfolio finského fotografa Pekky Järventause, jehož žánr v časopisu pojmenovali jako „divoká příroda – fotografie s uměleckým přesahem“. Každopádně zde publikované černobílé snímky lvů jsou skvělé a je škoda, že tomuto fotografovi byla věnována pouze jedna dvoustrana.
Pak bych vaší pozornosti doporučil také téma ze sekce Profi zóna – Jak uspět ve fotografické soutěži, a konečně příznivce tuzemského Zoner Photo Studia v jeho nejnovější verzi 18 pak mohu nasměrovat na článek o nedestruktivních úpravách fotografií.

Digitální foto č. 148

Tisková zpráva

Přepadla vás právě tvůrčí krize? Nezoufejte, v hlavním tématu jsme se zaměřili na kreativní nápady a zajímavé techniky. Připravili jsme pro vás hned 52 nejrůznějších foto projektů (a jeden bonusový). Pokud byste se každému věnovali jeden týden, vyjde vám to na celý rok!
Ve velkém rozhovoru představujeme současnou hvězdu prestižní webové galerie 500px.com Seana Archera. Prozradí vám, jak fotografuje své působivé portréty. Možná vás překvapí, že nepoužívá studiové záblesky ani externí blesky, vystačí si s denním světlem, které zjemňuje pomocí závěsů. Nic víc nepotřebuje.

Jestliže jste na jiné lodi a pošilháváte po novém výkonném blesku, bude se vám hodit náš velký srovnávací test osmi nejlepších modelů na trhu. Za pozornost stojí i test Synology DS415+, což je chytré úložné zařízení, které bezpečně zálohuje vaše snímky, a nejen to – je to skvělý nástroj pro správu fotografického archivu a jednoduché sdílení fotografií. Příjemnou zábavu!

Digitální foto č. 148

Vaše snímky

Výběr toho nejlepšího od našich čtenářů z celého světa

V hledáčku

Přehled nejzajímavějších novinek, které se objevily na trhu

52 Foto projektů

Jedním z nejlepších způsobů, jak posunout své fotografické umění na vyšší úroveň a procvičit si třeba i dosud neznámé techniky, jsou nejrůznější projekty.

Digitální foto č. 148

Volvo v hledáčku

Auto se může stát skvělým fotografickým motivem

Foto slovníček

Seznamte se s měřením expozice

Snímky pod lupou

Podrobná analýza několika zajímavých fotografií

Digitální foto č. 148

Portfolio

Pekka Järventaus vypráví, jak vznikají jeho originální a působivé záběry africké divočiny

Foto odpovědi

Zodpovídáme vaše zapeklité fotografické dotazy

Vaše šance

Vítězné snímky naší soutěže na téma podzimní barvy a vyhlášení dalších kol

Zápisky z historie

Autor provokativních fotografických obrazů Wolfgang Tillmans zdomácněl zejména v galeriích moderního umění, spoustu práce odvedl ale i v módní fotografii

Sean Archer

Portrétista Stanislav Puchkovsky, kterého možná znáte pod přezdívkou Sean Archer, je z hlediska výbavy minimalistou. Používá pouze denní světlo a vystačí si s jednoduchým pozadím.

Digitální foto č. 148

Staňte se profíkem

Vítězství v soutěži či anketě může kariéru profesionálního fotografa velmi účinně nastartovat. Doporučujeme však stanovit si předem určitou strategii…

Testy nejžádanější fotovýbavy

Externí blesky
Přísné srovnání osmi nejlepších modelů na trhu

Peak Design Everyday Messenger
Podrobný test unikátní fotobrašny

Synology DiskStation DS415+
Komplexní řešení pro bezpečnou zálohu a správu fotografií

Digitální foto č. 148

Na CD: Video ve Photoshopu

Pro úpravu videí si nemusíte pořizovat speciální software, protože základní úpravy zvládnete přímo ve Photoshopu. Tématu věnujeme hned dva tutorialy. V dalším videu profesionální fotograf a retušér Glyn Dewis předvede, jak ve Photoshopu vytvářet kouřové efekty, které můžete použít třeba pro přidání specifické atmosféry portrétů.


Sdílej