• Nikon 1 AW1 – podrobný test, demosnímky i podvodní video

   • 22. 10. 2013 • Nikon 1 • 4 komentářů

  „ÁWé jedničku“ jsem měl k dispozici skoro celý měsíc – a kromě toho, že jsem ji na pár hodin ztratil a zase našel – jsme si na sebe docela zvykli. A to jsem se k tomuto fotoaparátu nechoval vůbec uctivě. V rámci testování jsem jej máčel v chlorované vodě (vězte, že obyčejný popruh pak hrozně páchne) i v rybníku. Coby správnému exhibicionistovi mi „náhodou“ padal na zem zrovna před krásnými dámami, a vůbec se nebavím o tom, že tentokrát jsem všechny vypolstrované fotobrašny nechal zahálet a nosil jej v běžné tašce i s nákupem.
   

  Kapitoly článku


   

  Úvod

   

  Nikon 1 AW1

   


  Klíčové vlastnosti Nikonu 1 AW1
  Odolné tělo a vybrané objektivy

  Tělo a prozatím dva objektivy jsou konstruované tak, aby vydržely pád z výšky až 2 m a jsou voděodolné do hloubky 15 m. Samozřejmostí je také mrazuvzdornost do −10 °C.

  Akční ovládání – pro práci v rukavicích či pod vodou

  Pomocí stisku jednoho tlačítka a náklonu fotoaparátu můžete měnit provozní režimy, prohlížet snímky nebo zvýšit jas a kontrast displeje.

  Vestavěný modul GPS

  Podpora systémů GPS a GLONASS znamená, že můžete ukládat přesné informace o své poloze do obrazových dat EXIF vašich fotografií. Přístroj je také vybaven kompasem a barometrickým výškoměrem/hloubkoměrem.

  CX snímač s rozlišením 14,2 Mpx

  CMOS snímač o rozměrech 13,2 mm × 8,8 mm má rozlišení 14,2 Mpx a vytváří – podobně jako například Nikon 1 J3 nebo V2 – fotografie o rozměrech 3 072 × 4 608 px.

  Záznam Full HD videa

  Záznam videosekvencí Full HD (1 080p) s kódováním H264 a možností plného manuálního řízení záznamu s vestavěným stereomikrofonem.

  Ultrarychlé a přesné automatické zaostřování

  Hybridní autofokus podle potřeby přepíná mezi AF ostřením s fázovou detekcí a 73 zaostřovacími poli nebo ostřením s detekcí kontrastu a 135 zaostřovacími body.

  Extrémně rychlé sériové snímání

  15 sn./s s průběžným zaostřováním. Při jednorázovém zaostření poskytuje Nikon 1 AW1 snímky v plném rozlišení při frekvenci až 60 sn./s.

  Interní výklopný blesk

  Nikon 1 AW1 má vestavěný výklopný blesk, není však vybaven sáňkami pro externí blesky.

  Bezdrátové propojení s inteligentními zařízeními

  Pomocí volitelného adaptéru WU-1b lze posílat fotografie do smartphonů nebo tabletů s operačním systémem Android™ nebo iOS. Smartphony nebo tablety mohou fungovat také jako bezdrátové dálkové ovládání Nikonu 1 AW1.

   

  Nikon 1 AW1

   

  Podrobné technické parametry Nikonu 1 AW1 najdete zde
  Doporučené prodejní ceny

  Nikon 1 AW1 + 1 Nikkor AW 11–27,5 mm F3,5–5,6: 19 390 Kč

  Nikon 1 AW1 + 1 Nikkor AW 11–27,5 mm F3,5–5,6 + 1 Nikkor AW 10 mm F2,8: 24 490 Kč

  1 Nikkor AW 10 mm F2,8: 7 790 Kč

   

  Kapitoly článku


   

  Autor

  šéfredaktor Nikonblog.cz

  Komentáře ke článku Nikon 1 AW1 – podrobný test, demosnímky i podvodní video

  1. Pepa Šibrav
   22. 10. 2013 at 19:05

   Vážený pane Lindnere,
   chtěl bych Vám oznámit, že čtení blogů s kterými máte co dočinění je velice nákladné. Díky priblizovadlum.cz jsem dal přes 11 tisíc do koloběžky a teď pokoukávám i po Nikonovi. :-D Musím pochválit Vaše texty, opravdu se to dobře čte.

  2. Lindner Petr
   23. 10. 2013 at 10:42

   To je mi líto, jestli vás to stojí tolik peněz ;) Ale mohu vás ujistit, že já z toho žádné provize nemám… :)

  3. Miloš Vorel
   27. 10. 2013 at 23:24

   A kdy se už bude prodávat…???!
   Říkal jsem si už loni, když jsem kupoval V2, že ještě jedno tílko by to chtělo (třeba pro další objektiv, aby se člověk nezdržoval přehazováním, když nějaká akce hezky odsejpá) a že si počkám, s čím Nikon vyleze za rok… A čekání se vyplatilo, zrovna jsem řešil, že fotek z deště a různých jiných plískanic moc nemám a přitom i ty dovedou být fotogenické, jenže člověk se tak bojí o fototechniku, že vše hned raději schová do brašny. Tak teď už se bát nemusím a jen si ještě musím pořídit nějakou voděodolnou bundu a hurá do plískanic a mrazu. :-)

  4. Viktor
   1. 1. 2015 at 18:50

   Dobry den,

   vlastnim D7000 s kterou spise natacim, nez fotim. Ale z duvodu velikosti pokoukavam po necem mensim. Preci jen na treky neustale tahat zrcadlovku neni to prave.

   Mohu se zeptat, zda nemate predstavu, jak dlouho vydrzi baterie pri nataceni videa?

   A zda Nikon neplanuje vydat novou verzi tohoto vodotesneho digitalu?

   Dekuji
   Kolar

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *